وب سایت شخصی دکتر سید حسن شهیدی جراح و چشم پزشک

خوش آمدید

دكتر سیدحسن شهیدی فارغ التحصيل رشته پزشكي عمومي از دانشگاه تهران است. رشته تخصصي چشم پزشكي را در دانشگاه تهران به پايان رسانيد. سپس در دپارتمان چشم پزشكي تهران شروع بكار نمود و مراحل دانشگاهي را طی نمود.
او فعال در زمینه تحقيقات پيوند قرنيه- سلولهاي بنيادي- روشهاي جديد آب مرواريد و بيماريهاي سطح چشم و اصلاح عيوب انكساري و دیگر بیماریها و مشکلات شایع چشم است.

طرف قرارداد با بیمه ها

معاینات کامل چشم

معاینه کامل چشم شامل تست‌های مختلفی است که سطح بینایی شما را ارزیابی کرده و به تشخیص بیماری‌های چشم کمک می‌کند. برای معاینه کامل چشم، پزشک به بررسی پلک چشم، بافت‌ها و پوست دور چشم، عنبیه، قرنیه، ملتحمه، و مایع زلالیه می‌پردازد. در مواردی، از قطره‌های چشم جهت گشاد کردن مردمک طی معاینه استفاده می‌شود.
با انجام تست‌های تخصصی، می‌توان مواردی چون سلامت عدسی، شبکیه، اعصاب بینایی و رگ‌های خونی، طبیعی بودن فشار داخل چشم جهت پیشگیری از ابتلا به گلوکوم (آب سیاه)، طبیعی بودن انحنای قرنیه، وضوح دید دور و نزدیک جهت تعیین شماره چشم و انتخاب لنز مناسب را انجام داد.

وب سایت شخصی دکتر سیدحسن شهیدی جراح و متخصص چشم. پیشرو در زمینه جدیدترین روشهای جراحی آب مروارید و پیوند قرنیه

آقای دکتر سید حسن شهیدی با تجربه بالا و تعدد بیماران ایرانی و خارجی در سالهای اخیر با استفاده از آخرین دستاوردهای چشم پزشکی جهان توانسته است گامهای موثری در زمینه بهبود و یا کنترل بینایی بیماران برداشته و برای درمان بیماران همواره بهترین و موثرترین روش درمانی را انتخاب کند

کراتوکونوس

کراتوکونوس

قوز قرنیه یک بیماری پیشرونده چشم است که در آن انحنای طبیعی قرنیه به هم می‌ریزد و یک شکل مخروطی به خود می‌گیرد.

آستیگماتیسم

آستیگماتیسم

آستیگماتیسم به علت شکل نامنظم قرنیه یا عدسی ایجاد می‌شود که در نتیجه آن نور در یک نقطه متمرکز نمی‌شود، بلکه چندین نقطه تمرکز نور ایجاد می‌شود.

فمتولیزیک

فمتولیزیک

امروزه با لیزر فمتوسکند، می توان برش فلپ را نیز با لیزر انجام داد. به این ترتیب دقت و ایمنی عمل تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

تجویز لنز تماسی

تجویز لنز تماسی

ضمن معاینات لازم برای تعیین شماره چشم، تجویز لنز نیازمند معاینات خاصی برای انتخاب لنز مناسب برای چشم است. وسیله‌ای به نام کراتومتر برای اندازه‌گیری انحنای سطح قرنیه استفاده می‌شود. این اندازه‌گیری، انحنا و اندازه مناسب لنز تماسی شما را تعیین می‌کند. کراتومتر فقط بخش کوچک و محدودی از قرنیه را اندازه‌گیری می‌کند، لذا ممکن است اندازه‌گیری‌ کامپیوتری برای تعیین دقیق‌تر توپوگرافی قرنیه انجام شود. در صورتی که سطح قرنیه شما دارای بی‌ نظمی‌هایی به دلیل آستیگماتیسم باشد، به نوعی از لنز به نام Toric ICL Lens برای دید بهتر نیاز خواهید داشت.

توپوگرافی قرنیه

توپوگرافی قرنیه

توپوگرافی قرنیه در واقع نقشه برداری از انحنای سطح قرنیه است. شکل قرنیه تا حد زیادی توانایی خوب دیدن را مشخص می‌کند. یک چشم سالم انحنای مشخصی دارد اما در صورتی که قرنیه خیلی مسطح، خیلی شیب‌دار یا انحنای غیر یکنواختی داشته باشد، موجب کاهش دید می‌شود. هدف از توپوگرافی قرنیه تعیین شرحی دقیق از شکل و قدرت قرنیه است. این کار با استفاده از تکنولوژی تصویربرداری کامپیوتری انجام می‌شود. دستگاه‌هاي توپوگرافي قرنیه از يك كامپيوتر متصل به یک قسمت کاسه مانند كه داراي يك الگو با حلقه‌هاي متحدالمركز است، تشكيل شده است.

بررسی خشکی چشم

خشکی چشم

چشم انسان مقدار ثابتی رطوبت دارد و با تولید اشک، ذرات خارجی را از چشم پاک می‌کند. خشکی چشم زمانی ایجاد می‌شود که چشم به دلایل مختلفی، مقدار کافی اشک تولید نمی‌کند. در این حالت باعث ناراحتی و سوزش چشم می‌شود. آزمون شیرمر برای بررسی خشکی چشم استفاده می‌شود. در این روش بعد از بی‌حس کردن چشم با قطره‌های چشم، نوار باریک مخصوصی در زیر پلک تحتانی قرار داده می‌شود و بیمار چشم خود را به آرامی برای 5 دقیقه می‌بندد. پزشک براساس میزان رطوبت کاغذ، خشکی چشم را تعیین کرده و قطره یا درمان مناسب را تجویز میکند

لیزر چشم

عیوب انکساری چشم شامل نزدیک بینی، دور بینی و آستیگماتیسم است

لیزیک-فمتولیزیک- پی آرکی- لازک

جراحی‌های اصلاح عیوب انکساری چشم برای تغییر شکل قرنیه و در نتیجه اصلاح مسیر شکست نور در چشم و بدست آمدن دید واضح است.

انحراف (لوچی) چشم

انحراف چشم یکی از مشکلات شایع چشم است که در آن دو چشم همزمان به یک مسیر نگاه نمیکنند

جراحی انحراف چشم

در بزرگسالان، انحراف چشم در اغلب موارد موجب دوبینی می‌شود، اما در کودکان برخلاف بزرگسالان فقط یکی از چشم‌ها روی اشیاء تمرکز می‌کند

خشکی چشم

چشم انسان مقدار ثابتی رطوبت دارد و با تولید اشک، ذرات خارجی از چشم پاک میشود

تست و بررسی خشکی چشم

خشکی چشم زمانی ایجاد می‌شود که چشم به دلایل مختلفی، مقدار کافی اشک تولید نمی‌کند. این حالت باعث ناراحتی و سوزش چشم می‌شود.